Wzdęcia

Wzdęcia to gromadzenie dużych ilości gazu w jelitach. Podczas wzdęcia w jelitach przemieszcza się zbyt duża ilość gazów, które wywołują czasami dziwne „burczące” dźwięki, które powodują dyskomfort w obecności innych osób.

Częste wzdęcia, które są niekontrolowane i towarzyszą im gazy o nieprzyjemny zapachu świadczą o problemach zdrowotnych. Wzdęcia występujące sporadycznie, które pojawiają się po spożyciu fasolki bądź innych produktów wywołujących wzdęcia, nie są powodem do zmartwień, gdyż  po wydaleniu na zewnątrz przechodzą.

Bardzo silne wzdęcia mogą prowadzić do uczucia napięcia, a nawet ciśnienia w żołądku oraz mogą wywoływać bardzo męczące kolki. Dłuższe problemy z gazami oraz wzdęciami wymagają naszej interwencji. Niezbędna będzie zmiana z diety na produkty, które są łatwe do strawienia, a unikanie tych wywołujących nadmierne gromadzenie się gazów w układzie pokarmowym. Niewątpliwie należy również podjąć kurację leczniczą preparatami Ac-Zymes oraz Nopalin, które pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu pokarmowego, a tym samym na likwidację uciążliwych problemów z gazami i wzdęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *