Leczenie i kuracja jelit

Kurację oczyszczającą jelita polecamy z preparatów:

Szczegółowe opisy preparatów i jakie funkcje spełniają w naszym organizmie znajdują się poniżej.

Podczas kuracji oczyszczających jelita, nie zwykle ważnym preparatem jest Liquid Chlorophyll. Chlorofil jest zielonym barwnikiem występującym w roślinach, algach i niektórych bakteriach. Jest to najczęściej spożywany naturalny barwnik w naszej diecie. Ze względu na jego czystość i pochodzenie, uważany jest za najbardziej bezpieczny składnik żywności.
W roślinach chlorofil pełni ważną rolę w procesie fotosyntezy, w którym rośliny pobierają energię.

Liquid Chloropyll zawiera chlorofilinę sodowo-miedziową, uzyskiwaną z lucerny, która stanowi
skoncentrowane źródło chlorofilu a i b.
Chlorofil często jest określany mianem „słonecznego barwnika”, ponieważ absorbuje energię słoneczną. Znajduje się on w chloroplastach – charakterystycznych organellach komórek roślinnych.

Chlorofil to czystość wnętrza, równowaga, harmonia, energia i witalność.

Właściwości lecznicze Chlorofiliny:
Chlorofil posiada zdolność wiązania potencjalnych kancerogenów, czyli czynników rakotwórczych, odgrywających główną rolę w powstawaniu nowotworów. Wśród nich wyróżnia się: czynniki chemiczne, czynniki fizyczne, czynniki biologiczne.
Chlorofiliny są jednymi z najsilniejszych znanych w świecie medycyny antyoksydantów oraz naturalnych wewnętrznych dezodorantów, które w dzisiejszych czasach są niezwykle potrzebne.

Badania przeprowadzone na zwierzętach wskazują, że suplementacja chlorofiliną może istotnie zmniejszać ryzyko uszkodzeń organizmu wywołanych przez :

 1. wolne rodniki,
 2. chemiczne czynniki rakotwórcze
 3. leki
 4. oraz szkodliwe promieniowanie.

Nopal, z którego zrobiony jest preparat Nopalin, to rodzaj kaktusa o wspaniałych kwiatach, który rośnie w Meksyku, wyspach kanaryjskich i Stanach Zjednoczonych. Roślina ta jest bogatym źródłem witamin (C, B1, B2, niacyny), składników mineralnych (potasu, wapnia), oraz bioflawonoidów które wspomagają prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych. Jest również bogatym źródłem łatwo przyswajalnych białek. Zawiera on około 17 różnych rodzai aminokwasów, z których 8 to aminokwasy niezbędne, czyli możemy je dostarczać do organizmu tylko ze źródeł zewnętrznych.

Pustynny kaktus posiada także błonnik, który wywołuje uczucie sytości, a więc może być świetną pomocą w diecie odchudzającej. Z tego powodu należy go zawsze popijając dużą ilości wody, aby błonnik mógł dobrze napęcznieć.

W jelicie preparat ten działa jak „szczotka”, poprzez napęcznienie dociera do zakamarków jelita i razem z nim zostają wymiecione i zabrane bakterie oraz grzyby. Oczywiście nie wszystkie, bo jelito ma powierzchnię około 200m2 i normalne jest to, że część bakterii zostanie. Ważne jest tylko żeby była odpowiednia równowaga bakteryjna. Do tego trzeba systematyczności i robienia kuracji raz na jakiś czas, właśnie preparatami Nopalin, oraz Liquid Chlroophyll, które przyspieszają oczyszczanie jelita i stwarzają niekorzystne warunki do rozwoju patogenów.

Nopal działa na kilku poziomach. Pomaga bowiem kontrolować masę ciała oraz wpływa na metabolizm tłuszczów. Dodatkowo wspiera również utrzymywanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Spowolniony proces wypróżniania się podczas niedoboru błonnika, daje znacznie więcej czasu „niechcianym bakteriom” na ich rozwój i namnażanie się, co w konsekwencji powoduje ich większą ilość i stwarzanie środowiska w jelicie, sprzyjającego do grzybic i schorzeń degeneracyjnych. Często wówczas powstają choroby cywilizacyjne takie jak guzy i nowotwory.

Według doktora Denisa Burkitt’a wiele obecnych chorób cywilizacyjnych swoje początki ma poprzez brak błonnika w diecie. Do chorób tych należą:

 1. zaparcia,
 2. hemoroidy,
 3. zapalenie wyrostka robaczkowego,
 4. uchyłki na jelicie grubym,
 5. przepuklina przeponowa,
 6. kamica żółciowa,
 7. nowotwór jelita grubego,
 8. nadwaga,
 9. cukrzyca
 10. żylaki