Choroby bakteryjne jelit

Choroby bakteryjne jelit to grupa chorób, których powodem jest zachwianie prawidłowej równowagi w układzie pokarmowym. Na skutek zbyt małej ilości dobrej flory bakteryjnej, patogenne bakterie nadmiernie rozwijają się w naszym organizmie niszcząc jelito i kosmki jelitowe oraz często wywołując nieprzyjemne objawy w różnych częściach naszego organizmu: skórze, jamie ustnej i innych.

Istnieje wiele bakterii, które często lekceważone wywołują problemy ogólnoustrojowe. Do bakterii najczęściej atakujących układ pokarmowy należy zaliczyć: bakterię helicobacter pylori, gronkowca, a także e-coli. Bakterie te ( za wyjątkiem Helicobacter), naturalnie występują we wszystkich organizmach żywych.  Szacuje się natomiast, iż blisko 80% ludności Polski jest nosicielem bakterii helicobacter pylorii. Zarażenie się bakteriami, a  raczej ich uaktywnienie się w naszym organizmie uzależnione jest o naszej odporności oraz ilości naturalnej flory bakteryjnej.

Nieprawidłowa dieta, antybiotyki, szybki styl życia powodują, iż dobroczynna flora bakteryjna jest wyniszczona, a w jej miejsce namnażają się szkodliwe bakterie.

Leczenie

Podstawowa kuracja pozwalająca wyleczyć się z bakterii oparta jest na zabiciu nadmiernej ilości bakterii preparatem Paraprotex oraz na odbudowie przyjaznej mikroflory w naszym organizmie za pomocą preparatu Ac-Zymes, który zawiera dobre bakterie acidhophilus.  W zależności od rodzaju bakterii w naszym organizmie stosuje się zamiennie dwa preparaty. Przy problemach z bakterią helicobacter pylorii, która wywołuje wrzody żołądka stosuje się lucernę siewną firmy Calivita Green Care, która regeneruje śluzówki i jelito. W przypadku pozostałych bakterii warto zastosować czosnek w kapsułkach Garlic Caps, który jest od pokoleń znanym prebiotykiem, niszczącym bakterie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *